НБУ нагадує банкам про перехід на МСФЗ-9 з 2018 року

Національний банк нагадує банкам про перехід на міжнародні стандарти фінансової звітності-9 з 1 січня 2018 року.

Про це йдеться в повідомленні НБУ за результатами зустрічі регулятора з банкірами.

В ході зустрічі заступник голови НБУ Роман Борисенко нагадав присутнім банкірам, що з 1 січня 2018 року банки України повинні перейти на міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ-9).

“Як показало опитування, яке провів НБУ серед банків, більше 85% банків досі не мають затвердженого плану дій щодо імплементації МСФЗ-9, 20% банків переглянули класифікацію фінансових активів з бізнес-моделей відповідно до МСФЗ-9, 18% – здійснили розрахунок оціночних резервів під збитки, 13% – проаналізували вплив МСФЗ-9 на розмір забезпечень і волатильність доходів”, – цитує прес-служба Борисенка.

За його словами, введення цих стандартів фінансового обліку має відбутися в січні, крайній термін – у вересні-жовтні 2018 року.

В НБУ наголосили, що питання переходу на нові стандарти є вкрай важливим.

Національний банк почав оприлюднювати інформацію щодо грошово-кредитного і фінансового ринків відповідно до міжнародних стандартів з 10 лютого.

Банківська система перейшла на міжнародні стандарти фінансової звітності з 1 грудня 2015 року.