• Register
  • 38 (067) 243-91-53
  • 38 (044) 209-53-12
  • 38 (050) 562-66-53
  • м. Київ, вул. Межигірська, 24а, офіс 1
  • ta25@ukr.net

Названо регіони України з найкращим бізнес-кліматом

Вінницька, Львівська, Рівненська, Тернопільська і Закарпатська області очолили рейтинг регіонального індексу ділового клімату.

Про це йдеться в матеріалах Інституту економічних досліджень і політичних консультацій.

Рейтинг є частиною “Щорічної оцінки ділового клімату”, який ІЕД підготував в 2016 і 2017 роках. Рейтинг регіонального індексу ділового клімату для всіх областей України склали на основі опитування підприємців за 4 критеріями: якість ділового середовища, поточна бізнес активність, довготривала бізнес активність і оцінка основних 3 регуляторних процедур (реєстрації, податкового адміністрування, перевірок).

Перше місце серед регіонів зайняла Вінницька область. Це єдина область України, де підприємці позитивно оцінили поточний стан ділового середовища. Також у Вінницькій області зафіксовані найвищі довгострокові очікування серед всіх регіонів України.

У топ-5 також увійшли 4 області Західної України: (2 місце) Львівська та (3) Рівненська з високими довгостроковими очікуваннями (4) Тернопільська з високим рейтингом регуляторних процедур та (5) Закарпатська з дуже помірним бізнес оптимізмом і суттєвим покращенням якості регуляторних процедур.

Найгірші результати зафіксовані для Харківської області (25 місце) з низькою оцінкою ділового середовища, Луганської області (24), де індекс регуляторних процедур виявився вищім, ніж в Харківській області і Донецькій області (23) з низькою поточною діловою активністю.

Підприємці міста Києва (17) прискіпливі до ділового середовища і мають помірні очікування. Єдиною областю, де песимістів більше, ніж оптимістів, є Чернівецька. Вона посіла 21 місце з 25 областей.

Три чверті підприємців віком до 35 років працюють в сфері послуг, торгівлі або ремонту. Більшість з них (80%) очікують інформаційної підтримки від держави – створення інфо-ресурсу, де можна було б дізнатися про правила та умови ведення бізнесу. Це перше місце в рейтингу очікуваних реформ.

Молоді підприємці більш оптимістичні у порівнянні зі старшим поколінням. 17% молодих підприємців (проти 7% старших) вважають, що діловий клімат в Україні є хорошим. І навпаки, 30% молодих підприємців (проти 47% старших) вважають діловий клімат поганим.

Український бізнес не довіряє банківській сфері. 67% всіх малих і середніх підприємств ніколи не брали кредити у банків. В IT ця частка – 80%. Позики у знайомих – це поширений спосіб залучення фінансів для МСП, особливо в сферах транспорту і зв’язку (35%), сільського господарства (32%), торгівлі і ремонту (30%).

За матеріалами Економічна Правда

Ми на карті
Головний офіс: м. Київ, вул. Межигірська, 24а, офіс 1