• Register
  • 38 (067) 243-91-53
  • 38 (095) 247-40-33
  • 38 (044) 209-53-12
  • 38 (050) 562-66-53
  • м. Київ, вул. Софіївська, 18, офіс 3
  • ta25@ukr.net

Як зареєструвати нерухомість по-новому

З 1 січня 2016 року в Україні вступив в силу закон «Про внесення змін в закон України «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та деякі інші законодавчі акти, які стосуються реєстрації прав на нерухоме майно.

Згідно з нововведеннями, держреєстрація проводиться на основі заяви заявника. Нотаріус чи його помічник формує та роздруковує 2 примірники заяви, які підписують заявник та нотаріус. Один примірник заяви отримує заявник, другий долучається до документів, поданих для державної реєстрації прав.

Наступним кроком є реєстрація заяви в базі даних – дата і час її реєстрації вважається моментом прийняття заяви.

Разом із документами, які потрібні при реєстрації прав, заявник має надати і документи, що засвідчують сплату адміністративного збору або внесення плати за надання інформації з Держреєстру прав, якщо заявник не звільнений від оплати таких платежів.

Нотаріус має створити електронні копії наданих оригіналів документів. Рішення про реєстрацію прав або про відмову приймається за результатами розгляду заяви та документів.

Далі нотаріус вносить відповідні записи до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, а потім формує інформацію з нього.

Заявник, за бажанням, може отримати інформацію з Держреєстру у паперовій формі без використання спеціальних бланків, проставлення підпису та печатки нотаріуса. Усі документи також зберігаються в електронній формі у цьому Реєстрі.

Як стало відомо Domik.ua, інформація з Держреєстру у паперовій або електронній формі має юридичну силу і містить обов'язкове посилання на Держреєстр прав. Зазначимо, що законодавством не передбачена видача держреєстратором документів на новостворене майно у паперовій формі. Зареєстроване право власності можна перевірити у Держреєстрі.

Джерело domik.ua

Ми на карті
Головний офіс: м. Київ, вул. Софіївська, 18, офіс 3